20 kwietnia 2020

Aby dołączyć do sesji (lekcji online, rady online) nie musisz wcześniej instalować aplikacji Zoom. Możesz, ale nie musisz. Jeżeli zainstalowałeś Zomm to w aplikacji nie musisz mieć konta, jest ono potrzebne tylko wtedy, kiedy organizujesz takie sesje (lekcje, spotkania, webinaria, narady i rady), ale nie jest potrzebne kiedy się dołączasz jako uczestnik. Najlepiej używać komputera (laptopa).
Możliwe jest używanie Zomma na IOS i Androidzie - rozwiązanie nie polecane.
Konieczny jest dostęp do internetu i działające głośniki, kamera może być, ale nie jest konieczna, mikrofon zalecany, ale nie konieczny.
Po pojawieniu się linku (odnośnika, hiperłącza) klikacie na niego i pobieracie plik (nie jest ważne czy macie Zooma w cześniej zainstalowanego czy nie).
Uruchamiacie pobrany plik.
Odpowiadacie na kilka pytań (są po angielsku jak cały program), czy chcecie być widoczni i słyszani. Pobranie i dołączeni do sesji trwa kilka minut (zależy od szybkości łącza i jak szybko reagujecie) Czytajcie każdy ekran czy okno które się pojawi.

Podajecie swoje Imię i nazwisko - TO JEST WAŻNE, bo bez tego nie będziecie rozpoznani, jeżeli kamera będzie wyłączona.

Do dołączenia nie będzie potrzebne hasło (to może się zmienić), jeżeli będzie koniecznie pojawi się pod linkiem na stronie www. Sesja trwa max 40 minut.
Odświeżajcie stronę 5 minut przed spotkaniem online do momentu pojawienia się odnośnika.

Tomasz Blecharczyk

dyrektor@sp49.bialystok.pl