Świetlica

Świetlica „Leśna Gromada” przy Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku
Czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 17.00 (ze względu na bieżącą organizację pracy szkoły godziny pracy świetlicy mogą ulec zmianie)
Regulamin korzystania ze świetlicy szkolnejtel: 85 661 21 54
e-mail: swietlica@sp49.bialystok.pl

Nauczyciele – wychowawcy:

mgr Agata Jankowska – wychowawca koordynator pracy świetlicy

mgr Agnieszka Jaszczołt – wychowawca

mgr Beata Kitlas - wychowawca

mgr Katarzyna Kondraciuk – wychowawca

mgr Dorota Picewicz – wychowawca

mgr Piotr Bobaj – wychowawca

Wyniki konkursu

14 grudnia 2017

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Mój Przyjaciel Miś”

Wyniki konkursu

21 listopada 2017

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Piękne są nasze barwy ojczyste”

Porozmawiajmy o wolnej Polsce

23 lutego 2016

Dnia 19 lutego br. odbyło się spotkanie pod hasłem „Porozmawiajmy o wolnej Polsce” z p. Dariuszem Piontkowskim - historykiem, znawcą i specjalistą czasów „Solidarności”. Nasz gośc opowiedział uczniom o czasach PRL-u orraz ważnych wydarzeniach z historii współczesnej. Dzieci mogły zadawać pytania dotyczące „Solidarności”, wolności, cenzury itp. Dzięki takiej lekcji historii przyswajanie nowych wiadomości stało się łatwiejsze i bardziej przystępne dla dzieci.


Edukacja wielokulturowa

24 stycznia 2016

Dnia 20 stycznie br. w ramach realizacji programu "Edukacja Wielokulturowa" do naszej szkoły zostali zaproszeni goście z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec i Włoch. Celem spotkania było poznanie istoty kultur poszczególnych państw, ich porównania, jak również kształtowanie postaw tolerancji wobec wynikających różnic. Dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których każde z nich otrzymało Paszport Przyjaciela Europy. Dzięki takiej formie edukacji – nauka poprzez zabawę - uczniowie zdobywali nowe wiadomości nt. dziedzictwa i kultury różnych państw.


Tolerancja - to My

24 stycznia 2016

Zajęcia z cyklu "Tolerancja - to My" odsłoniły dzieciom kolejną religię - tym razem prawosławną. Nasz region, który jest wielokulturowym dziedzictwem, sprzyja możliwości zapraszania wspaniałych ludzi. Odwiedził nas przedstawiciel religii prawosławnej, ksiądz prawosławny - Piotr Kiryluk, który opowiadał dzieciom o korzeniach religii, dziedzictwie i tradycjach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Zaprosiliśmy pana Piotra na kolejne spotkanie.


Śladami kultury i pamięci

15 grudnia 2015

Śladami kultury, pamięci – odwiedzamy pomniki pamięci. Uczenie dzieci wrażliwości, nauka historii oraz szacunku do miejsc pamięci odbywa się od podstawówki. Dzieci mogą dzięki takim zajęciom uwrażliwić się na wydarzenia historyczne często bolesne i smutne. Nauka postaw patriotycznych, szacunku do miejsc zagłady i niewinnie przelanej krwi pozwala na empatię oraz refleksję nad samym sobą. Na prośbę dzieci będziemy kontynuować cyklicznie odwiedzanie miejsca pamięci.


Pamięć o tych, których już nie ma z nami

15 grudnia 2015

Dzieci odwiedziły miejsce zagłady, które znajduje się w pobliskim lesie przy naszej szkole. Upamiętniając wydarzenia tamtych czasów (II Wojny Światowej), posadziliśmy cebulki żonkili aby uczcić pamięć i symbolicznie pokazać dzieciom szacunek i pamięć o strasznych wydarzeniach. Dzieci z pełną powagą, szacunkiem i wzruszeniem uczestniczą w dbaniu o te miejsce. Będziemy kontynuować nasze działania.


"Buńczuk"

15 grudnia 2015

14 grudnia br. gościł u nas Tatarski Zespół Taneczno-Młodzieżowy „Buńczuk”, który istnieje już 15 lat. Dzieci i młodzież przedstawiły tańce tatarskie, ubrani byli w piękne kolorowe stroje, które wprowadziły nas w zupełnie inny świat. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w cyklu spotkań „Tolerancja to my”, dzięki którym kultura i tradycje tatarskie stały się im bliższe.


"Pola nadziei"

15 grudnia 2015

Dzieci naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”, wspierającej domowe hospicjum. Fundacja „Pomóż Im” jest organizatorem tej akcji. Przekazała naszej szkole cebulki żonkili, które zostały posadzone przed szkołą. Żonkil symbolizuje pamięć, nadzieję. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w wykonanie Pola nadziei, biorą udział w warsztatach poświęconych działalności fundacji jak i samej idei.


"Tolerancja to My"

15 grudnia 2015

19 października br Anna Janina Kloza wraz z Katarzyna Gutowską-Polińska prowadziły zajęcia z cyklu „TOLERANCJA TO MY” celem tych zajęć jest uwrażliwienie dzieci na inne kultury, religie oraz tradycje. Dzięki takim zajęciom dzieci mogą lepiej poznać i doświadczyć, co łączy inne narody, kultury i religie. Anna Janina Kloza przybliżyła życie Żydów symbolikę oraz kulturę judaistyczną. Dzieci zadawały pytania, zapraszając p. Annę na kolejne spotkania. Bardzo chcą poznać, co łączy nas, a nie skupiają się, co dzieli. Taka postawa dzieci zasługuje na wielkie uznanie. Jesteśmy dumni z naszej młodzieży.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada 2015

 Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."

Tolerancja - to my!

Obchodzimy z dziećmi naszej szkoły międzynarodowy dzień tolerancji uczymy się tolerancji od podstaw-ówki. Organizujemy spotkania z różnymi kulturami, mniejszościami, z osobami różnych wyznań. Inicjatorem działań jest Katarzyna Gutowska-Polińska, koordynator działań - Anna Janina Kloza.

„Kukiełka z warzyw i owoców”

28 października 2015

Szkolny Konkurs „Kukiełka z warzyw i owoców” Celem konkursu była idea propagowanie zasad zdrowego odżywiania. Nagrodzonych zostało 12 uczniów naszej szkoły.


Wycieczka do ZOO

28 października 2015

2 października br. podczas wycieczki dzieci do Białostockiego ZOO, obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta oraz czytaliśmy informacje na ich temat. Dzieci z entuzjazmem oglądały żubry, niedźwiedzie, jelenie, sarny, lamy, wilki itp. Zadawały pytania ciekawiąc się ich życiem oraz występowaniem.


Spotkanie z policjantem

28 października 2015

Spotkanie z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poświęcone było zachowaniu bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Dzieci poznały i utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa.


Spotkanie z Agnieszką Szpakowską

28 października 2015

18 września br. Agnieszka Szpakowska przybliżyła dzieciom sposoby poruszania się w przestrzeni, zasady bezpieczeństwa na drodze osób niewidomych. Dzieci miały możliwość poznania sposobu funkcjonowania osób niewidomych w życiu codziennym. Warsztaty umożliwiły zrozumienie jak poruszają się osoby z laską, z psem przewodnikiem. Agnieszka opowiedziała jak należy się zachować podczas spotkania i sprawiła, że dzieci mogły zrozumieć świata osób z tą niepełnosprawnością. Dzieciom bardzo się podobało spotkanie z Agnieszką i psem przewodnikiem, ten dzień zostanie im na długo w pamięci.


"Rzeźbiarskie atelier"

27 października 2015

WYCIECZKA DO MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO W BIAŁYMSTOKU. Dzieci obejrzały wystawę i wzięły udział w warsztatach rzeźbiarskich. Powstały piękne rzeźby przestrzenne. Uśmiech na twarzach dzieci jest najcenniejszy.


„Tolerancja od podstaw-ówki”

27 października 2015

12 października br. odbyło się spotkanie cykliczne „Tolerancja od podstaw-ówkiu” z Anną Janiną Kloza, która przybliżyła dzieciom symbolikę żydowską. Podczas zajęć dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, mogły poczuć się jak ortodoksyjni żydzi; ubrać stroje, poczytać hebrajskie litery. Bardzo podobały się zajęcia dla dzieci, wykonywały rysunki z symboliką żydowską. Chętnie chcą uczestniczyć w podobnej tematyce i zapraszając panią Anię do naszej szkoły.


„Tolerancja od podstaw-ówki”

27 października 2015

5 października br. odbyły się spotkania cykliczne „Tolerancja od podstaw-ówki”. Pastor Chrześcijan Baptystów - Ireneusz Dawidowicz przybliżył i rozwinął dzieciom świadomość z zakresu wartości chrześcijańskich. Zasada wzajemności- jak ty komuś tak on tobie, Mat 7:12. Dzieciom bardzo się podobało, ten dzień zostanie im na długo w pamięci. Śpiewali pieśni wspólnie i zadawały pytania na temat wiary w Boga. Ucząc się tolerancji i rozumienia wiary.


„Tolerancja od podstaw-ówki”

27 października 2015

1 października br. odbyło się spotkanie z Imamem Januszem Aleksandrowiczem podczas cyklu spotkań „Tolerancja od podstaw-ówki”, przybliżył dzieciom tradycje, religię i kulturę muzułmańską. Opowiedział o historii tatarów na ziemiach polskich, swoich pradziadków na Podlasiu. Zajęcia prowadzone przez Imama bardzo się podobały dla dzieci, zadawały wiele pytań, otrzymały imiona napisane w języku arabskim.


Wizyta piłkarzy Jagiellonii

27 października 2015

3 września br. odbyło się spotkanie z piłkarzami Jagiellonii Białystok, dzieci mogły zrobić zdjęcia z piłkarzami, uzyskać autografy i zadać pytania podczas spotkania. Każda w poszczególnych klas mogła zrobić zdjęcia z zawodnikami, otrzymać autograf. Spotkanie owocowało w przyjazną, miła atmosferę. Dzieci chętnie zadawały pytania piłkarzom, brały czynny udział w spotkaniu, wygrywały nagrody przygotowane przez zawodników.


Koło teatralne

27 października 2015

Dzieci z naszej świetlicy w ramach koła teatralnego przygotowały, pod kierunkiem pań: Katarzyny Kondraciuk, Agnieszki Jaszczołt i Agaty Jankowskiej, przedstawienie pt. Dobre rady na wesoło. Premiera odbyła się dnia 17 czerwca 2015 r. W sposób zabawny krótkie historyjki przypomniały dzieciom o tym, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, należy myć owoce przed jedzeniem i dbać o czystość. Zaproszeni goście gratulowali małym aktorom, przedstawienie bardzo się podobało

Bezpieczne wakacje

27 października 2015

W czasie wakacji często dzieci wypoczywają nad wodą. Dbamy o to, aby nasi wychowankowie wiedzieli jak się zachować i wrócić bezpiecznie do szkoły. Dlatego, jak co roku, zorganizowałyśmy spotkanie z ratownikiem WOPR. Dnia 25 czerwca br. Michał Jankowski zapoznał naszych wychowanków z zasadami bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzieci zadawał wiele pytań i były bardzo zainteresowane tematem tego spotkania.


"Młoda Folkowa Krew"

23 czerwca 2015

10 czerwca br. mieliśmy okazję gościć zespół „Młoda Folkowa Krew”, która zaprezentowała naszym dzieciom utwory w języku ojczystym oraz po polsku, składankę pieśni żydowskich. Obcowanie młodego pokolenia z wielokulturowością jest niezwykłym doznaniem dla dzieci, uczą się tolerancji otwartości na kulturę i sztukę. Poznając ja na żywo mogą odczuć ja i „zasmakować”. Każde doświadczenie w życiu ma sens i jest bezcenne. Gromkie brawa, jakie towarzyszyły przez cały koncert jest tego dowodem, że dzieci bardzo chętnie uczęszczają i włączają się do takiej formy odbioru sztuki i innej kultury.


"Lato w Parku"

11 czerwca 2015

8 czerwca br. mieliśmy kolejny cykl spotkań z pracownikami Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, którzy przedstawili „Lato w Parku”. Dzieci mogły zaobserwować gatunki ptaków zamieszkujących nasze podlaskie parki. Na zakończenie zajęć wykonały zwierzęta, które były przedstawione. Piękne rysunki zostały wywieszone na gazetce szkolnej.


Taneczne spotkanie

11 czerwca 2015

3 czerwca br. odbyło się spotkanie z tancerzami z fabryki tańca, pokazy tańca współczesnego reprezentowane przez młodych ludzi. Dzieci z naszej świetlicy wzięły czynny udział w warsztatach tanecznych.


"Szlachta na zagrodzie"

1 czerwca 2015

28 maja br. uczciliśmy Święto Naszej Szkoły występem „Szlachty na zagrodzie" - dzieci dowiedziały się jak to ze szlachtą podlaską bywało. Młodzież z Centrum Kultury i Sportu w Ciechanowcu tańczyła ubrana w stroje szlacheckie przedstawiło tańce, jakie dawniej się tańczyło. Dzieciom bardzo się podobało widowisko, zostały włączone do poloneza, ten dzień zostanie im na długo
w pamięci i na pamiątkowych fotografiach.


Dziedzictwo białostockich Żydów

1 czerwca 2015

26 maja br. gościliśmy w świetlicy szkolnej Lucy Listowską z Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael, która przedstawiła dziedzictwo białostockich Żydów oraz swoją historię. Dzieci mogły zobaczyć narzędzia używane podczas świąt żydowskich oraz poznać na osobę, która kultywuję dziedzictwo żydowskie. Chętnie dzieci uczestniczą w zajęciach międzykulturowych zadają pytania. Uczą się tolerancji oraz wrażliwości na innych.


Wizyta strażaków

22 maja 2015

13 maja br. odbyło się kolejne spotkanie ze strażakami. Dzieci mogły zapoznać się z narzędziami służącymi do ratowania życia. Akcja miała na celu profilaktykę. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą
w zajęciach, które będą kontynuowane.


Rocznica proklamowania Państwa Izrael

22 maja 2015

14 maja br. Mirek Szut przedstawił państwo Izrael, jako miejsce tolerancji. Wspominał o rocznicy,
14 maja 1948 r. nastąpiło proklamowanie Państwa Izrael. Dzieci zapoznały się z dziedzictwem oraz historią państwa, mogły usłyszeć pieśni w języku hebrajskim.


Wizyta strażaków

8 maja 2015

7 maja br. odwiedzili nas strażacy z Komendy Straży Pożarnej w Białymstoku. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, oglądały wewnątrz wóz strażacki, dowiedziały się, na czym polega praca strażaka.


Kultura i tradycje innych krajów

8 maja 2015

30 kwietnia br. odwiedzili naszą świetlicę goście z Hiszpanii i Portugali. Dzieci miały możliwość poznania bliżej kultury i tradycji każdego z krajów. Wspólne zabawy, gry i nauka piosenek integrowała dzieci i gości.


Kultura różnych krajów

16 kwietnia 2015

W dniu dzisiejszym świetlicę szkolną odwiedzili goście z Portugalii, Białorusi, Turcji i Hiszpanii.
W ciekawy sposób przybliżyli dzieciom kulturę i zwyczaje swoich krajów. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zabawach przygotowanych przez gości. Spotkanie przebiegło w pełnej humoru atmosferze.


Rocznica wybuchu powstania w gettcie

15 kwietnia 2015

15 kwietnia br. miała miejsce kolejna wizyta Członków Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej upamiętniająca ofiary Holokaustu i Rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie. Dzieci i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Społecznościowo-Edukacyjnej „Żonkil” wykonując żonkile z papieru.


Wykład o płazach

10 kwietnia 2015

10 kwietnia br. odwiedził nas Maciej Arciszewski z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Dzieci miały możliwość wysłuchania i obejrzenia prezentacji poświęconej płazom chronionym, występującym na naszym terenie. Liczne ciekawostki, jakie przedstawił nam pan Maciej spowodowały, że dzieci były zainteresowane powyższym tematem.


Wycieczka do Białostockiego Muzeum Wsi

9 kwietnia 2015

9 kwietnia br. dzieci uczestniczyły w autokarowej wyciecze do Białostockiego Muzeum Wsi, gdzie zwiedzały sokolarnię. Poznały zwyczaje ptaków drapieżnych takich jak sokoły, orły, jastrzębie. Dzięki uprzejmości pracowników chętne dzieci mogły zrobić zdjęcie z ptakami. Podczas wycieczki dzieciom dopisała pogoda humor.


Tradycje Świąt Wielkanocnych

 
30 marca 2015

Tradycje Chrześcijańskich Świąt Wielkanocnych przybliżył - Ireneusz Dawidowicz. Dzieci mogły dowiedzieć się skąd wywodzi się tradycja świąt. Przedstawione tradycje oparte były na Piśmie Świętym. Z zaciekawieniem słuchały i uczestniczyły w zajęciach. Czas Świat Wielkanocnych niesie za sobą oczyszczenie siebie, przebaczenia innym oraz nadzieję na życie wieczne. W tym duchu pożegnaliśmy się z gościem Życząc Błogosławieństwa Bożego.


Gościmy Ambrożego Kleksa

26 marca 2015

26 marca br. dzieci spotkały się z głównym bohaterem bajki Jana Brzechwy „Akademia Pan Kleksa”. Artur Siewko z Teatru Arkadia przebrany za Ambrożego Kleksa przybliżył dzieciom tę postać. Zadawał pytania dotyczące treści bajki a w zamian rozdawał dzieciom piegi. Spotkanie przebiegło
w atmosferze pełnej zabawy i radości.


Wizyta w teatrze

 
26 marca 2015

26 marca br.  odbyła się wycieczka do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki
w Białymstoku. Dzieci miały możliwość poznać historię teatru, oglądały kulisy spektaklu. Dowiedziały się jak powstają stroje, scenografia oraz mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Zajęcia przyniosły dużo wrażeń.


Pesach - Święta Wielkanocne

25 marzec 2015

Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej przybliżyło nam PESACH Święta Wielkanocne. Zwana także Świętem Przaśników, po Szabacie pierwszym Świętem nakazanym w Biblii. Dzieci zadawały dużo pytań, były zaciekawione tradycjami i obrzędowością żydowską. Zbigniew Siwiński pokazał stroje codzienne i ubrania nakładane podczas Świąt Żydowskich. Dzieci będą miały długo
w pamięci spotkanie. Uczymy szacunku i tolerancji do innych wyznań tradycji i kultur.


Dbajmy o przyrodę...

20 marca 2015

Warsztaty ornitologiczne pt. „Dbajmy o przyrodę, dbajmy o ptaki – wiosenne przyloty ptaków” miały na celu promowanie postaw ekologicznych, poznanie wielu gatunków ptaków i ich zwyczajów. Dzieci miały możliwość obserwacji przyrody przy pomocy lornetek. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach plenerowych, na długo będą pamiętały informacje, jakie ornitolog przekazał. Zajęcia były bardzo ciekawe pouczające oraz atrakcyjne. Zakończyliśmy spotkanie ogniskiem.


Kabaret Inaczej przedstawia

19 marca 2015

19 marca br. gościliśmy Kabaret Inaczej w składzie: Maciej Bukłaga, Mateusz Sitko i Marcin Mieszko Minkiewicz. Wykonawcy zapoznali dzieci ze swoją pracą, przeprowadzili również krótkie warsztaty
z dykcji i prawidłowego operowania głosem. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej humoru atmosferze. Dzieciom na długo zostanie w pamięci czas spędzony z aktorami.


Sportowe spotkania w świetlicy

 
2 marca 2015

2 marca br. dzieci brały udział w „Planszowej grze sportowej” pod hasłem „Sportowe spotkania
w świetlicy”. Organizatorem tej imprezy była świetlica przy SP nr 43 w Białymstoku. Każda z drużyn otrzymała puchar i piłkę, a poszczególni zawodnicy - złote medale i słodkie upominki.


Wizyta gościa z Brazylii

27 lutego 2015

27 lutego br. odbyło się spotkanie z Rodrigo Dutra pochodzącym z Brazylii. Dzieci miały możliwość poznania, tradycji, zwyczajów oraz kultury kraju z którego pochodzi nasz gość. Chętnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały liczne pytania w języku angielskim.


Spotkanie z poezją śpiewaną

26 lutego 2015

Poezja śpiewana w wykonaniu Ewy Alimowskiej była koleją atrakcją w świetlicy szkolnej. Zaprezentowane zostały wiersze i poezja autorstwa pani Ewy. Utwory wykonane zostały przez całą rodzinę autorki co wzbogaciło i uatrakcyjniło występ.


Wizyta pracowników Parku Krajobrazowego

23 lutego 2015

Zorganizowaliśmy spotkanie z pracownikami Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych: tropy zwierząt, dokarmianie zwierząt żyjących w puszczy. Wykonywały odciski tropów zwierząt, uzupełniały karty pracy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.


Wizyta piłkarzy Jagiellonii Białystok

12 lutego 2015

12 lutego br. odbyło się spotkanie przeprowadzone przez piłkarzy Jagiellonii Białystok – obrońców Sebastiana Maderę i Marka Wasiluka. Przebiegło ono w znakomitej atmosferze. Dzieci chętnie zadawały pytania piłkarzom, a na koniec każdy mógł otrzymać od swoich idoli upragniony autograf..


Noworoczny Turniej Sportowy

8 stycznia 2015

Noworoczny Turniej Sportowy zorganizowany został podczas propagowania akcji "Szkoła w Ruchu". Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 43 oraz Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi z Białegostoku. Dzieci brały udział w licznych konkurencjach sportowych bawiąc się przy tym. Obie drużyny zostały nagrodzone piłkami.


Chanuka - Święto Światła

10 grudnia 2014

Dzieci miały okazję poznać tradycje, obyczaje oraz kulturę żydowską. Zaproszeni goście: Joanna Auron, Barbara Adamowicz, Tamara Kuderska, Dariusz Szada-Borzyszkowski jako przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej, zaprezentowali dzieciom przedmioty związane z kulturą żydowską. Uczestnicy chętnie słuchali opowieści na temat świąt judaistycznych. Zadając pytania chciały zgłębić tę kulturę..


Dni Europejskie

8 grudnia 2014

W ramach Dni Europejskich mieszkańcy Włoch przedstawiali kulturę i obyczaje jakie panują w ich kraju. Prezentowali potrawy włoskie oraz wspólnie z dziećmi śpiewali piosenki.

Cała Polska czyta dzieciom

4 grudnia 2014

Braliśmy udział w światowej akcji „Cała Polska czytają dzieciom” pod hasłem „Dorośli czytają dzieciom”. Wspierała nas Książnica Podlaska. Przebrany za pingwina
p. Eligiusz Sitek czytał książkę pt. „Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów. Dzieci były zachwycone postaciami występującymi w książce, zadawały pytania oraz mogły przebrać się za pingwina.

Żołnierska przygoda

28 października 2014

Na zajęciach w ramach programu Muzeum Wojska „Żołnierska przygoda”- tworzenie filmu poklatkowego” – dzieci tworzyły filmy animując wydruki 3D z przygotowanych wcześniej elementów. Zajęcia odbywały się w szkole. Stworzone filmy można obejrzeć na stronie:
https://pl-pl.facebook.com/muzeumwojska

Warsztaty rzeźby

21 października 2014

Dnia 21 października odbyły się warsztaty rzeźby prowadzone przez Michała Selera artystę z Zambrowa. Dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi technikami rzeźbiarskimi. Dzieci chętnie uczestniczyły w prezentacji.

Zdrowe odżywianie

16 października 2014

Podczas spotkania z dietetykiem z Centrum Dietetyki „Naturhouse” poświęconego zdrowemu odżywianiu dzieci mogły zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia oraz zastępowania fast foodów zdrowymi i pełnowartościowymi przekąskami..

Muzeum Wojska Polskiego

15 października 2014

Muzeum Wojska „Kapral Wojtek” - uczestniczyliśmy w warsztatach przybliżających losy niezwykłego żołnierza – niedźwiadka Wojtka. Formą warsztatu był teatrzyk cieni. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią naszego kraju.

Dzień z życia rzeźbiarza

13 października 2014

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku – „Dzień z życia rzeźbiarza”. Uczestnicy zajęć poprzez własne działania poznali drogę, którą przechodzi rzeźba, od zamówienia do jej ekspozycji. Wykonane rzeżby dzieci zabrały na pamiątkę.

Spotkanie z uczestnikami BSN

7 października 2014

W trakcie spotkania z uczestnikami Białostockiej Spółdzielni Niewidomych dzieci miały możliwość poznania sposobu funkcjonowania osób niewidomych w życiu codziennym. Warsztaty umożliwiły zrozumienie świata osób z tą niepełnosprawnością..


Wycieczka do Białostockiego Akcentu ZOO

2 października 2014

Podczas wycieczki obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta oraz czytaliśmy informacje na ich temat. Dzieci z entuzjazmem oglądały żubry, niedźwiedzie, jelenie, sarny, lamy, wilki itp.


Bezpieczna droga do szkoły

22 września 2014

Spotkanie z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku sierż. Michałem Leonowiczem poświęcone było zachowaniu bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Dzieci poznały i utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa.


...

Białostocka Akademia Rodziny

Przydatne adresy: